FETÖ Soruşturmasının Açılmadığı Tek İl Bakın Hangisi - Kozmopolitik

 FETÖ Soruşturmasının Açılmadığı Tek İl Bakın Hangisi

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen cemaati soruşturması açılmayan tek ilin Tunceli olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke çapında başlatılan Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar sürerken, bu konuda herhangi bir soruşturma açılmayan tek il belli oldu. Tunceli’de yaşayan hiçbir vatandaş hakkında "FETÖ" soruşturması açılmadığı öğrenildi.

Tunceli'de açığa alınan kimse bulunmadığını belirten CHP Tunceli milletvekili Gürsel Erol, “Gülen cemaati 2011’de Tunceli’de okul açmak istediğinde Tunceli halkı ‘Cemaatin değil Cumhuriyet’in okulunu istiyoruz’ diye yürüyüş yaptı. Tunceli halkı, 'FETÖ' yapılanmasına direndi yıllarca da yapılanmasına müsaade etmedi” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şimdiye kadar FETÖ"den KHK’lerle ihraç edilen 110 bin 778 kişi bulunduğunu, 210 bin 600 şüpheli ve 14 bin 64 kişinin de firarda olduğunu açıklamıştı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek de darbe girişiminden iki ay sonra yaptığı bir açıklamada “Örgütün 81 vilayette idari ve mali yapılanmasını beceremediği tek il Tunceli’dir” demişti.