Fikri Sağlar'dan Gündemi Sarsacak Adil Öksüz Açıklaması - Kozmopolitik

 Fikri Sağlar'dan Gündemi Sarsacak Adil Öksüz Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 15 Temmuz darbe girişiminin iki numaralı ve kilit ismi Adil Öksüz ile darbe girişimi gecesi rehin alındığı ve boynu kemerle sıkıldığı iddia edilen Hulusi Akar'ın takas edildiğini öne sürdü.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 15 Temmuz'un kilit isimlerinden olan ve aylardın yakalanmayan Adil Öksüz'e ilişkin iddialar Meclis gündemine taşındı.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Başbakan Binali Yıldırım'a, "15 Temmuz gecesi rehin alınan Hulisi Akar’ın Hava Kuvvetleri İmamı olduğu öne sürülen Adil Öksüz ile becayiş edildiği iddiası doğru mudur?" diye sordu.

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Adil Öksüz'e ilişkin, “Biz yakaladık, adalete teslim ettik. Bu sorunun cevabını Adalet Bakanı vermeli” sözlerini hatırlatan Sağlar, Yıldırım'a yanıtlaması talebiyle şu soruları yöneltti:

Doğruları ortaya koyması gereken Adalet Bakanı’nın bugüne kadar çelişkili beyanlar vermesinin gerekçesi nedir? Yakaladık adalete teslim ettik, serbest kalmasını Adalet Bakanı açıklamalı diyen Efkan Ala’ya istinaden soruyorum; bu çelişkili beyanlar suçluluk duygusu ile mi verilmektedir?

15 Temmuz gecesi rehin alınan Hulisi Akar’ın Hava Kuvvetleri İmamı olduğu öne sürülen Adil Öksüz ile becayiş edildiği iddiası doğru mudur?

Gözaltına alınan Adil Öksüz neden serbest bırakılmıştır? Serbest bırakanlar hakkında işlem yapılmış mıdır? Yapılan işlemler hangi aşamadadır?

Adil Öksüz kaçtı mı, kaçırıldı mı?

Adil Öksüz’ün serbest bırakılması, FETÖ’cü hakim ve savcılar yüzünden olduğu öne sürülürken, yakalanmamasını neye bağlıyorsunuz?

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin imamlarına tek tek ulaşılırken, siyasi imamı neden hala bulun(a)mamaktadır?

Adil Öksüz’ün yakalanıp serbest bırakmasına ilişkin kamuoyu vicdanını rahatlatmak adına açıklama yapacak mısınız?

Hain FETÖ darbe girişimini araştırmak üzere kurulan Darbe komisyonu neden gerekli bilgileri elde edememektedir?