Filipinler'de Gazinoya Saldırı: 36 Ölü - Kozmopolitik

 Filipinler'de Gazinoya Saldırı: 36 Ölü

Filipinler'de Resorts World Manila adlı otel kompleksinin gazino ve kumarhane bölümünde silahlı saldırı gerçekleşti. Olayda 36 kişi yaşamını yitirdi. Ölenlerin büyük bölümünün saldırganın kumarhane masalarını ateşe vermesinin ardından çıkan dumandan zehirlendiği bildirildi. Filipinler Devlet Başkanı Sözcüsü olayın terör bağlantılı olmadığını açıkladı.

Filipinler'de Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı yakınlarında bulunan Resorts World Manila adlı otelde silah ve patlama sesleri gelmesinin ardından bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi. Saldırıda 36 kişinin öldüğü bildirildi.

Perşembe gecesi Resorts World Manila adlı turistik bir tesisin kumarhane bölümüne giren silahlı kişi etrafa ateş açtı.Bir çalışan, basına otelin ikinci katında maskeli bir kişinin konuklara ateş ettiğini söyledi.

ABD'de bulunan, dünya genelinde terör örgütlerinin paylaşımlarını takip eden İnternet Güvenlik İzleme Servisi (SITE Intelligence Group) tarafından yapılan açıklamada, DEAŞ ile bağlantılı bir örgütün saldırıyı üstlendiği duyuruldu. Ancak daha sonra yetkililerden yapılan açıklama olayın bir terör saldırı olmadığı yönünde oldu.

Yetkililer, kurbanların büyük bir kısmının saldırganın kumarhane masalarını ateşe vermesinin ardından çıkan dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdiğini söyledi.

Polis, saldırganın daha sonra kendisini yaktığını ve öldüğünü bildirdi.