FKF'den 29 Ekim Açıklaması: Tüm Alanlarda Seferberlik İlan Ediyoruz - Kozmopolitik

 FKF'den 29 Ekim Açıklaması: Tüm Alanlarda Seferberlik İlan Ediyoruz

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF), 29 Ekim için yaptığı açıklamada "Ekim ayı boyunca başta üniversiteler ve liseler olmak üzere, tüm alanlarda seferberlik ilan ediyoruz" denildi.

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF), yaptığı açıklamada " FKF, Türkiye topraklarının tüm ilerici birikimini sahiplenip, bu birikimi ileriye taşımayı görev edinmiş bir gençlik örgütü olarak; Saray ve AKP'nin cumhuriyet düşmanı gerici uygulamalarına, başta eğitim olmak üzere, hiçbir alanda geçit vermeyecektir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Saray ve AKP, Türkiye topraklarının ilerici birikimine saldırmaya ve yeni kuşakların geleceğini gasp etmeye devam ediyor. Yıllar boyunca eğitim sisteminde yaptıkları değişikliklerle, tüm başarısızlıklarına rağmen dayattıkları imam hatip zorlamalarıyla, kindar ve dindar bir nesil yetiştirmek için var güçleriyle saldırıyorlar. 15 yıl boyunca ülkemizi karanlığa gömdükleri yetmezmiş gibi bizlerin, yani gençliğin geleceğini de karanlığa mahkum etmek istiyorlar.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdukları yeni müfredat ve yeni liseye geçiş sistemi ile saldırıları yeni bir boyut kazandı. Bu müfredat ile derslerden Mustafa Kemal ve Evrim Teorisi çıkartılıp, yerlerine 15 Temmuz ''destanları'', çocuk gelinler ve cihad övgüleri dolduruluyor. Yeni liseye geçiş sistemi ile beraber, gençlik imam hatip öğrencisi olmaya zorlanıyor. Bu memleketin gençlerini, çocuklarını, gerici ve cumhuriyet düşmanı bir eğitim programı ile kendilerine benzetebileceklerini düşünüyorlar.

Saray ve AKP; milli eğitimden yargıya, YSK'ya kadar devletin bütün kurumlarını ele geçirse bile bu topraklardan laikliği, cumhuriyetçiliği söküp atamayacak. Tüm çabalarına rağmen halkı laiklikten ve cumhuriyetçilikten koparamayacak. Bu gerçeğin farkında olduklarından, gözlerini gençliğe dikiyorlar. FKF, Türkiye topraklarının tüm ilerici birikimini sahiplenip, bu birikimi ileriye taşımayı görev edinmiş bir gençlik örgütü olarak; Saray ve AKP'nin cumhuriyet düşmanı gerici uygulamalarına, başta eğitim olmak üzere, hiçbir alanda geçit vermeyecektir.

FKF, Cumhuriyet'in ilan edildiği gün olan 29 Ekim'in 94.yıl dönümüne kadar olan süreçte, Ekim ayı boyunca, Saray ve AKP'nin gerici ve cumhuriyet düşmanı müfredat dayatmasına, oyuncak gibi sürekli oynadığı sınav sistemine karşı, başta üniversiteler ve liseler olmak üzere, tüm alanlarda seferberlik ilan etmektedir.

Saray ve AKP her ne kadar gençliği teslim almaya, gerici eğitim politikaları ile kuklası yapmaya çalışsa da, gençlik cumhuriyet düşmanlarının kuklası olmayacaktır.

Cumhuriyet Müfredatınıza Sığmaz,
Gençlik Kuklanız Olmaz!