Fotoistanbul 2017 Başlıyor - Kozmopolitik

 Fotoistanbul 2017 Başlıyor

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen fotoğrafçılarının eserlerinin sergileneceği dev bir fotoğraf sergisi.
Son zamanlarda adından sürekli bahsettiren fotoğrafçıların ve dünyanın farklı yerlerinden gelecek olan önemli fotoğrafçıların bir araya geleceği bu platformda, yaklaşık bir ay boyunca misafirlerini bekliyor olacak.

Türkiye’den ve dünyadan 50’den fazla fotoğrafçıyı ağırlayacak olan festival, tüm sanatseverleri bir araya getirecek.

Fotoğrafa örülen duvarları ve kategorileri yok eden ve fotoğrafları sokağa taşıyan Fotoistanbul 2017, genç ve usta sanatçıları buluşturma fırsatı tanıyor.

İlk üç senesinde dünyanın çeşitli yerlerinden 238 sanatçıyı ağırlayan festivalde bugüne kadar fotoğraf sanatının dünyaca ünlü isimlerinden William Klein, Josef Koudelka, Anders Petersen, Stanley Greene, Atta Kim, Ara Güler, Nick Brandt, Antoine D’agata, Sandro Miller, Ruud Van Empel ve Andre Kertesz’in çalışmaları da dahil olmak üzere; toplam 160 sergiyi fotoğraf severlerle buluşturdu.

30 Eylül’de dördüncü kez düzenlenecek olan bu festival, 22 Ekim tarihine kadar sürecek. Fotoistanbul 2017 bu yıl, Beşiktaş meydanı ve sokaklarının yanı sıra; Ortaköy Yetimhanesi, Art Galerim Bebek, Mixer, Fotoğraf Evi, İstanbul Fotoğraf Galerisi, O’Art Gama ve Fototrek Fotoğraf Merkezi gibi farklı sokaklarda ve galerilerde gerçekleşecek.

Haber: Nilsu Sevinç