Gaye Usluer'den Yeni Parti İddialarına Yanıt - Kozmopolitik

 Gaye Usluer'den Yeni Parti İddialarına Yanıt

CHP'de olağanüstü kurultay için oluşturulan çağrı heyeti üyesi Gaye Usluer, başka partiye geçecekleri iddiasını yalandı. Usluer, "Biz misafir değiliz ev sahibiyiz. Evimizde oturmaya devam edeceğiz" dedi.

CHP ’de olağanüstü kurultay çağrısı yapan heyetinin üyesi Gaye Usluer, MYK üyelerinin değiştirilmesi hakkında açıklamada bulundu. Usluer, “MYK’nın değiştirilmesi hususu Sayın Genel Başkanımızın inisiyatifindedir. Yorum yapmam doğru olmaz. Ama talebimiz anlaşılmamış görüyoruz” dedi.

Usler Twitter'dan yaptığı açıklamada "CHP bizim evimiz. Olağanüstü Kurultay talebi ve olası Tüzük Kurultayını “takım elbise olmadı, gömlek alalım” söylemine indirgemek(!) olayın ciddiyetinden o kadar uzak ki... " dedi.

CHP MYK toplantısının ardından açıklama yapan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, yeterli imza toplanamadığı için olağanüstü kurultay yapılmayacağını söyledi. Tezcan, “569 imzayla kurultayı toplamak mümkün değildir. Tüzük açısından kurultay toplamayı başlatacak bir şart oluşmamıştır” dedi. Tezcan, MYK’de de değişiklik olabileceğini belirtti.

Habertürk Televizyonu yayınına katılan CHP Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, “MYK’nın değiştirilmesi hususu Sayın Genel Başkanımızın inisiyatifindedir. Yorum yapmam doğru olmaz. Ama talebimiz anlaşılmamış görüyoruz” dedi.