Gaziantep Şahinbey Gençlik Kolu Başkanı Görevden Alındı - Kozmopolitik

 Gaziantep Şahinbey Gençlik Kolu Başkanı Görevden Alındı

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Şahinbey Gençlik Kolları yaklaşan olağan kongrelerinin hemen öncesi ilçelerine gönderilen fax ile görevden alınma şoku yaşadı.

Gaziantep’in en çalışkan ve ses getiren ilçe örgütü olarak bilinen Şahinbey Gençlik Kolları 31.05.2017 tarihli fax ile görevden alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolu MYK’sının kararı ile atanan Gaziantep İl Başkanı ile son iki aydır sorun yaşadığı bilinen CHP Şahinbey Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Karalar ve ekibi görevden alındı.

CHP Gaziantep Şahinbey Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Karalar ve ekibi, CHP Gaziantep İl Gençlik Kolu Başkanı Ali Merdan Kaygusuz, İl Sekreteri Mehmet Göksel ve Örgüt- Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Sucu imzalı kararla görevden alındı.

Görevden alınma kararına ilişkin kozmopolitik.com.tr’ye açıklama yapan Şahinbey İlçe başkanı Mehmet Karalar, kararın haksız olduğunu belirtip “Gaziantep’in hatta Güney Doğu bölgesinin en çalışkan örgütü bizdik. Görevden alınmak içi hiçbir neden yokken tarafımıza bu karar iletildi. Gelen faxda görüyoruz ki gerekçeli bir neden bulunmamakta.” dedi.

Gençlik Kolları Yönetmeliğinin 13. Maddesindeki f bendini ihlal ettiği gerekçesiyle görevden alındı. İl Gençlik Kolu aha önce de karar defterine denetim ve ilçe başkanı Mehmet Karalar hakkında tutanak tutma kararı da almıştı.

Mehmet Karalar öncülüğündeki Şahinbey ilçesinin Gençlik Kolları Kurultayında Emre Yılmaz’ı desteklemediği biliniyor.

CHP Gençlik Kolları Yönetmeliği 13. Maddesindeki F Bendinde Ne Yazıyor?
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Yönetmeliğinin 13. Maddesindeki f bendinde “Bağlı oldukları il veya ilçe örgütü ile eşgüdüm sağlamaktır.” yazmaktadır.