Gaziantep'te Suriyeli bir çocuğŸun başŸsız cesedi bulundu - Kozmopolitik

 Gaziantep'te Suriyeli bir çocuğun başsız cesedi bulundu

Gaziantep'te boğazı kesilerek öldürülen Suriyeli çocuğun katil zanlısı olarak, cezaevinden yeni çıktığı ve bağımlı olduğu öğrenilen 30 yaşındaki Cengiz P. gözaltına alındı.

Habertürk'ten Yusuf Kılıç'ın haberine göre, Gaziantep'te Karayılan Mahallesi, Karayılan Caddesi üzerinde bulunan beyaz eşya tamirhanesinde çırak olarak çalışan ve adı açıklanmayan 13 yaşındaki bir çocuk, dün akşam saat 20.00 sıralarında yolun karşısındaki depoya malzeme almak için gitti. Deponun kapısını açtığında yerde yatan başsız bir çocuk cesedi ile karşılaştı. Çırak durumu işyerinin sahibine haber verdi.

işyeri sahibinin ihbarı üzerine üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede yaptıkları aramada cesedin başını bulamadı. Yapılan araştırmada, cesedin Suriyeli 12 yaşındaki Ferhat Ali'ye ait olduğu belirlendi.

Olayı duyarak cinayetin işlendiği yere gelen Ferhat Ali'nin yakınları küçük çocuğun cesedini görmek isteyince polis ekipleri ile aralarında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Polis ekipleri, küçük çocuğun yakınlarını güçlükle kontrol altına alırken çocuğun cesedi Adli Tıp Kurumu morguna sevk edildi.

Çevredeki işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını toplayan polis, olay yeri yakınlarında cinayet zanlısı Cengiz P.'yi yakaladı. Bağımlı olduğu ileri sürülen zanlı mahalleliler tarafından linç edilmek istendi. Zanlının cezaevinden yeni çıktığı, eşi ve çocuklarından ayrı yaşadığı iddia edildi. Cengiz P. sağlık kontrolünün ardından Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü.