GaziosmanpaşŸa Stadı rant için yıkılıyor, CHP Karşı Çıkıyor - Kozmopolitik

 Gaziosmanpaşa Stadı rant için yıkılıyor, CHP Karşı Çıkıyor

Rant sevdası, bu kez istanbul’un en önemli semt sahası Gaziosmanpaşa Stadı’nın kapısına kilit vuruyor. Milli futbolcular Saffet Sancaklı, Sedat, Saffet Akbaş, Saffet Akyüz’ün yetiştiği 50 yıllık stat, AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi ile iBB imar Komisyonu’nun kararı doğrultusunda, kat otoparklı pazar yeri yapılacak.

Cumhuriyet'ten Arif Kızılyalın'ın haberine göre; aralarında Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’ta forma giyen milli futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Galatasaray ve Fenerbahçe formaları giyen Sedat Balkanlı, Fenerbahçeli Saffet Akbaş ve Galatasaraylı Saffet Akyüz gibi isimlerin yetiştiği, 50 yıllık stat, AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi ile iBB imar Komisyonu’nun inisiyatifi doğrultusunda, Alışveriş Merkezi ve katlı otopark yapımı için müteahhit firmaya verilecek.

Karara "Hayır" dediler
1965 yılında kurulan ve Balkanlar’dan göç eden spor tutkunu gençlerin, ilçedeki tek spor alanı olarak gösterilen Gaziosmanpaşa Stadı, yıllardır bölgedeki profesyonel ve amatör takımların evi olarak biliniyor. ilçedeki tek spor alanı, Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı Erhan Erol döneminde 2014 yılı Mart Ayı Meclisinde AKP Meclis üyelerinin ‘kabul’ CHP Meclis üyelerinin ‘red’ oyuna karşın, “Bulunduğu araziye tekrar stat yapılması şartıyla” iBB’ye devredildi. Ne var ki AKP’li üyelerin hemen her kararı çıkarttığı iBB Meclisi, 18.03.2016 tarih ve 2016/562 numaralı dosya üzerinde yaptığı çalışma ile çok katlı otopark ve alışveriş (semt) pazarında karar kıldı.

CHP'den eylem
CHP Gaziosmanpaşa ilçe başkanlığı’nın çabaları ile gündeme gelen konuya MHP’nin de destek vermesi bekleniyor. Cumartesi günü saat 11:00'da CHP il Başkanı Cemal Canpolat, CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Yılmaz Yıldırım milletvekilleri ve partililer, kat otoparklı alışveriş merkezi yapılmak istenen tarihi Gaziosmanpaşa Stadı’nın önünde bir eylem düzenleyecek.