Gezi Direnişi'nde Polis Şiddeti 'Faili Meçhul' İlan Edildi - Kozmopolitik

 Gezi Direnişi'nde Polis Şiddeti 'Faili Meçhul' İlan Edildi

Haziran Direnişi sırasında polisin attığı biber gazı kapsülünün ayağına gelmesiyle yaralanan Aydın Aydoğan, kendisini vuran polisler hakkında soruşturmanın akıbetini öğrenmek amacıyla savcılığa başvurdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının çalışma talimatı uyarınca, suçun soruşturmasının Faili Meçhul Suçlar Bürosu tarafından yürütüleceğini öğrendi.

SAVCI MAHKEME KARARINI TANIMADI

Duruma tepki gösteren Aydın Aydoğan, İstanbul Valiliği'nin kararını İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin soruşturmanın devam ettirilmesi yönündeki kararıyla kaldırıldığını belirterek, savcının mahkeme kararına aykırı hareket ettiğini belirtti.

"4 BUÇUK YIL SONUNDA YİNE EN BAŞA DÖNDÜK"

Aydoğan yaptığı açıklamada, "Böyle bir ülkeyi haketmedigimizi düşünüyorum. Hukukun ayaklar altına alındığı, devletin kendi mahkeme kararını kabul etmediği, hastanenin raporlarının devlet eliyle değiştirildiği gariplikler ülkesi haline geldik.Gezi'de vurdular, sakat bıraktılar ve halen vurulduğumu ispat etmeye çalışıyorum. Sadece benim dosyamda 4.5 yılda 6 savcı değişti ve geldiğimiz noktada yine en başa döndük" dedi.

"GEZİ'DEN TERÖR ÇIKARTMAYA KALKTILAR, KENDİLERİ TERÖRDEN İÇERİ GİRDİ"

Aydoğan, "4,5 yıl Gezi'den terör çıkartmaya çalıştılar, sonunda kendileri ve destan yazan polisleri terörist çıktı. Valisi, polisleri terörden içerdeler. Örgütlü cehalet örgütlü faşizme evrilmiştir. Evrensel hukukun işlediği bir üke inşa edene kadar bu mücadele devam edecektir" ifadelerini kullandı.