Gönüllü Üniversiteliler Üniversite Adaylarını Bekliyor - Kozmopolitik

 Gönüllü Üniversiteliler Üniversite Adaylarını Bekliyor

YGS - LYS maratonunu tamamlayarak tercih dönemine giren öğrenciler için üniversiteliler dayanışma platformu kurdu.

Üniversite öğrencileri tarafından üniversiteye girişte tercih yapacak herkese yardımcı olmak amacıyla Üniversiteyi Bana Sor Platformu kuruldu.

Ülkemizde üniversite okuyan gençler, üniversiteye hazırlanan arkadaşlarına yardımcı olmak adına “Tercih Dönemi Dayanışma Platformu” adı altında toplanarak bir grup kurdu. Gönüllülük esasına dayalı olarak “Tercih zamanı kimse yalnız kalmasın geleceğimizi hep beraber kuralım” sloganıyla kurulan platformda çok sayıda üniversiteli bulunuyor.

46 ŞEHİR, 54 ÜNİVERSİTE

Tercih yapmak isteyen herkese yardımcı olmak amacıyla Türkiye’nin 46 şehrinden ve 54 üniversitesinden yola çıkan gönüllü gençler, yayınladıkları “Üniversiteyi Bana Sor” başlıklı tanıtım kılavuzunda tercih döneminde bilgi almak isteyen arkadaşlarını beklediklerini belirtiyorlar. Gençler üniversite adayı arkadaşları için farklı şehirlerde yüz yüze görüşmeler yapabileceklerini de dile getiriyorlar.

Üniversiteyi Bana Sor gönüllüsü olmak istiyorum.

Üniversiteyi Bana Sor’a herkes gönüllü olabilir. Şehrini, üniversitesini, fakültesini ve bölümünü tercih döneminde bilgi almak isteyen arkadaşlarına bilgi vererek yardımcı olmak Üniversiteyi Bana Sor gönüllülerinin birinci görevidir. Bunun haricinde gönüllüler çalışmanın büyümesi ve gelişmesi için liseliler için bağ kurarak çalışmaya destek de olabilirler.

Üniversiteyi Bana Sor’a nasıl ulaşabilirim?

Telefon numarası: 0546 867 90 98

Web adresi: www.universiteyibanasor.com

e-mail: universiteyibanasor@gmail.com

Facebook: @universiteyibanasor

Twitter: @unibanasor