Grup Yorum, Açlık Grevine Esra Özakça'nın Yanında Devam Edecek - Kozmopolitik

 Grup Yorum, Açlık Grevine Esra Özakça'nın Yanında Devam Edecek

Grup Yorum üyeleri açlık grevlerini Esra Özakça'nın yanına taşıyor. Müzisyenler, Küçük Armutlu'da başladıkları açlık grevlerinin 21. gününü Ankara'da Esra Özakça'nın evinde sürdürecekler.

Grup Yorum'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Tutsak Grup Yorum üyeleri Sultan Gökçek, Dilan Poyraz, Fırat Kıl, Bergün Varan, Helin Bölek, Dilan Ekin, İstanbul Grup Yorum korosu elemanı İlyas Kazan ve İdil Halk Tiyatrosu oyuncusu Akif Uzun özgürlüğü için, Nuriye Gülmen-Semih Özakça'nın özgürlüğü ve işlerine iade edilmeleri için başlattığımız 1 aylık açlık grevimizin 21. günündeyiz.

Küçük Armutlu mahallesinde Nuriye Ve Semih'in işlerine iadeleri için süresiz açlık grevinin 58. gününde olan Tayad Başkanı Mehmet Göçebe'nin yanında başladık direnişimize. Ardından Gazi Cemevinde Nuriye ve Semih'in işlerine iadeleri için süresiz açlık grevine başlayan Tayadlı Feridun Osmanağaoğlu'nun yanında sürdürdük direnişimizi. Şimdide açlık grevimizi Ankara'ya Esra Özakça'nın yanına taşıyoruz. 29 ağustos - 3 eylül tarihlerinde açlık grevimize Ankara'da Esra Özakça'nın direniş evinde devam ediyoruz.

Tutsak Grup Yorum Üyeleri Serbest Bırakılsın!

Nuriye ve Semih İşe Geri Alınsın!

Yaşasın Nuriye, Yaşasın Semih !