Gülmen Ve Özakça'nın Davası Bugün Görülecek - Kozmopolitik

 Gülmen Ve Özakça'nın Davası Bugün Görülecek

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla yargılandıkları davanın 2. duruşması bugün Ankara Sincan Cezaevi'nde görülecek.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilmelerinin ardından "İşimi geri istiyorum" talebiyle Ankara Yüksel Caddesi'nde başlattıkları açlık grevinin 204. gününe giren ve 29 Temmuz tarihinden bu yana cezaevinde bulunan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla yargılandıkları davanın 2. duruşması bugün Ankara Sincan Cezaevi'nde görülecek.

Davanın 14 Eylül’de Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmasına 2 gün kala avukatları gözaltına alınan Gülmen ve Özakça “Kaçırılma ihtimalleri ve jandarma personelinin yetersizliği” öne sürülerek duruşmaya getirilmemiş, tahliye talepleri reddedilerek bir sonraki duruşmanın Sincan Ceza İnfaz Kampüsü içinde bulunan duruşma salonunda görülmesine karar verilmişti.

GÜLMEN ZORLA YOĞUM BAKIMA KALDIRILDI

Mahkemeye çıkmaları ve savunma haklarını kullanmalarının engellenmesinin ardından ikinci duruşmaya katılmaya hazırlanan Nuriye Gülmen geçen Salı günü (26 Eylül) bulunduğu Sincan İnfaz Kampüs Hastanesi’nden zorla çıkarılarak Ankara Numune Hastanesi’nin yoğun bakım servisine kaldırıldı.