Gürbüz Çapan'dan 2019 Yerel Seçimlerine Yönelik Açıklamalar - Kozmopolitik

 Gürbüz Çapan'dan 2019 Yerel Seçimlerine Yönelik Açıklamalar

Esenyurt'un kurucu belediye başkanı Gürbüz Çapan resmi sosyal medya hesabından 2019 yılında yapılacak yerel seçimler üzerine açıklamalarda bulundu.

Esenyurt'ta yaptığı toplantıların referandumda "HAYIR" oyu olarak döndüğünü söyleyerek açıklamalarına başlayan Çapan, "Esenyurt'u alan İstanbul'u alır" diyerek önemli bir mesaj verdi.

"Esenyurt için bir 500'ler Meclisi" önerisinde bulunan Çapan Esenyurt'ta bu Atina demokrasisindeki yapıyı kurmayı hedeflediklerini ve bu sayede İstanbul'a örnek olacak bir çalışma yapılacağını belirtti.

İşte Gürbüz Çapan'ın 2019 Yerel Seçimlerine Yönelik Açıklamaları:

1- Esenyurt'ta referandum öncesi çok faydalı ve kapsayıcı toplantılar yapmıştık; Esenyurt 'hayır' diyerek tavır koydu. İstanbul için önemli.

2- Esenyurt'u alan İstanbul'u alır. Biz medeni olmayan bir 'adam' tartışması yapıyoruz, oysa medeni ülkelerde programlar tartışılır.

3- Ben bu noktada önce Esenyurt için bir "500'ler Meclisi" öneriyorum. 7 Haziran seçimlerini baz alacağız, her 1 üye 1000 kişiyi temsil edecek.

4- Belediye başkan adayı, meclis üyeleri, Başkanlık seçimi bu mecliste tartışılacak. İmar tadilatları, büyük projeler meclis onayından geçecek.

5- Biz Esenyurt'ta bu Atina demokrasisindeki yapıyı kurar ve kendi sorunlarımızı çözersek; bütün İstanbul'a örnek oluruz.