Gürsel Erol Kimi Şaşırtacak? - Kozmopolitik

 Gürsel Erol Kimi Şaşırtacak?

Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Mayıs Pazar günü Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ı kesin ihraç talebiyle disipline sevk etme konulu olağanüstü bir toplantı düzenliyor.

Fikri Sağlar’ın disipline sevk edilmemesi için pazar günü yapılacak oylamada, 60 Parti Meclisi üyesinden oylamaya katılan üye sayısının yarısından bir fazla oy alması gerekiyor. Bu da her PM üyesinin önemini ayrı ayrı arttırıyor.

CHP Yönetiminin oylamaya saatler kala Parti Meclisi üyeleri üzerinde yaptığı baskılar konuşulmakta.

Geçtiğimiz günlerde Başkanlık rejimi sonrası vekilliğin hiçbir öneminin kalmayacağını açıklayarak bir daha vekil adayı olmayacağını belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’un Fikri Sağlar’ı disipline sevk etmek için yapılacak oylamada, CHP yönetiminin isteği doğrultusunda “Evet” oyu vermesi halinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılabileceğini, aksi durumda ise referandum kampanya sürecinde Tunceli’yi ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılayan Gürsel Erol’un parti içinde yıpratılacağına yönelik planlamanın yapıldığı, Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın ve isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir yönetici tarafından belirtildi.

Parti Meclisi toplantılarında muhalif tavrı ile bilinen ve Tunceli’de yapılan ön seçimde birinci çıkan Gürsel Erol’un, Fikri Sağlar’ın disipline sevk edilmesine yönelik yapılacak oylamada “Tunceli’nin yiğit evladı” olarak özgür iradesiyle mi karar vereceği yoksa “sistem ve koltuk sevdalısı” olarak genel merkezin isteği doğrultusunda karar vereceği merak konusu.

Parti kulislerinde ise, ön seçimden çıkan ve bugüne kadar ki duruşuyla takdirleri toplayan Gürsel Erol’un, pazar günü parti genel merkezinde yapılacak olağanüstü Parti Meclisi toplantısında disipline sevk kararına karşı geleceği konuşuluyor. Parti yönetimi ise Gürsel Erol’un yapılacak seçimde evet oyu vermesini bekleniyor.