Gürsel Tekin'den Her Tarafa Göz Kırpan Açıklama - Kozmopolitik

 Gürsel Tekin'den Her Tarafa Göz Kırpan Açıklama

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlıyor.

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin'in konuşmasının satır başları şöyle:

Ben önce şunu söylemek istiyorum. Yüzde 55, benim kişisel düşüncem, bana göre daha fazla olan, demokrasi mücadelesinde saf tutan, direnç gösteren ve her türlü baskıya boyun eğmeyen bütün seçmenlerimden özür diliyorum. CHP adına söylüyorum. Yüzde 55'in beklentisi hukum mücadelesinin sonuna kadar götürmektedir. El bette sürüyor. Sonuna kadar da sürecek. Adalet kutup yıldızı gibidir. O hep yerinde döner. Biz kutup yıldızına kadar gitmek zorundayım.

Deniz Baykal ve Muharrem İnce'nin açıklamalarında sorun yok. Oldukça yapıcı.

Bir başbakanın gece yarısı kapının önüne konulması konuşulmazken 'CHP karıştı' manşetlerinin atılması bunun bir operasyon olduğunun en açık göstergesidir.

Fikri Sağlar'ın 'Tek adam' eleştrisi
Kılıçdaroğlu keşke tek adam olabilseydi. Yıllarca beraber çalıştık. Ençok ben eleştirdim kendisini. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan daha hoşgörülü bir genel başkanla çalışmadım.

Kılıçdaroğlu'nun kapının önüne koyarız çıkışı bir ağır bir ifade oldu. Şu anda cumhurbaşkanı adayı arayışında değiliz.

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını ister misiniz?
Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını tabi ki arzu ederim ama 'HAYIR' sadece yüzde 26'nın talebi değil. Partimiz için de o kadar değerli isimler var ki...

CHP'liler muhafazakar bir aday etrafında toplanabilir mi?
Geçmiş dönemde isimleri zikredilen isimleri demokrasi konusunda çok iyi sınav vermediklerini biliyoruz. Sayın Baykal Abdullah Gül'ü önermedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu... Çok düzgün bir insan. Keşke seçilebilseydi ama galiba çok hesaplanmış bir tercih değildi. Çünkü İhsanoğlu kamuoyunda çok tanınmış bir isim değildi.

CHP'de genel başkan gazetelerden hiç belirlenmedi. Örgüt karar verir. Bütün dönemlerde böyle olmuştur. Ben de CHP Genel Başkanı olmak isterim.