İBB, Kadıköy Belediyesi'nin Otoparkına El Koydu - Kozmopolitik

 İBB, Kadıköy Belediyesi'nin Otoparkına El Koydu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Kadıköy Belediyesi tarafından kullanılan otoparka el koydu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri, sabaha karşı saat 06.30 sıralarında Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerindeki Kadıköy Belediyesi'nin kullandığı otoparka polisler ve TOMA eşliğinde geldi.

Büyükşehir belediyesine bağlı ekipler otoparkta bulunan "Kadıköy Belediyesi otoparkı" yazılı tabelayı ve bilet kulübesini kaldırdı. Bu sırada Kadıköy Belediyesi ekipleri ile büyükşehir zabıta ekipleri arasında sözlü tartışma çıktı.

Sabah durumdan haberdar olan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve belediye ekipleri otoparka geldi.

Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “06.30'da 100'e yakın zabıtayla birlikte geldiler. Burası bir kamu alanı. Kadıköy Belediyesi kullanıyor burayı; belediyenin ihtiyacı olan bir alan. Bu alanı hiç bir şekilde veremeyiz. Sonuçta burası kamunun, halkın malı. Bir de işgalci gibi 100'e yakın kişiyle buraya gelmeleri doğru değil. Bu memleketin bu kadar sorunu varken kamu kurumlarının bu şekilde dalaşması da doğru değil. Konuşarak her türlü problem çözülebilir. Onlara da ait olsa, bize de ait olsa buranın mülkiyeti; sonuçta ikimiz de kamuyuz o şekilde bakmaları gerekiyor duruma. Ayrı ayrı yerlere hizmet etmiyoruz, vatandaşlara hizmet ediyoruz” dedi.