İlahiyatçı Şenocak Meclis Gündeminde - Kozmopolitik

  İlahiyatçı Şenocak Meclis Gündeminde

CHP, kadınların pantolon giymesinin, kaşlarını aldırmasının, üniversiteye gitmesinin günah olduğunu iddia eden ilahiyatçı İhsan Şenocak’ı TBMM gündemine taşıdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, konuyla ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Zeynep Altıok önergesinde kadına şiddetin her geçen gün arttığını, kadına şiddeti ve ayrımcılığı teşvik edenlerin aynı şekilde laikliğe de saldırdığını belirtti.

Zeynep Altıok, halkı kadını aşağılamaya, kadına kin, nefret ve ayrımcı duygular beslemeye teşvik eden uygulamaların çağdaş toplumlar tarafından yazılmış her türlü hukuka, uluslararası sözleşmelere ve evrensel etik değerlere aykırı olduğunu belirtti. İhsan Şenocak’ın daha önce yine kadınlarla ilgili sözlerine de soru önergesinde değinen Altıok “Bu kişi hem kadınlara hem de Laikliğe saldırmakta ve açıkça hilafet çağrısı yapmaktadır. Daha önce de açık şekilde ve defalarca benzer beyanlarda bulunan bu kişi hakkında neden bir soruşturma başlatılmamaktadır?” diye sordu.