İmamoğlu: 24 Haziran’da Görev Alan Banka Memuru Arkadaşlar Beni Bulsunlar, Ben Onlarla Buluşacağım! - Kozmopolitik

 İmamoğlu: 24 Haziran’da Görev Alan Banka Memuru Arkadaşlar Beni Bulsunlar, Ben Onlarla Buluşacağım!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Ana Haber’e YSK’nin kararına ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Dün akşam zor bir akşamdı. Epeyce bir dertleştik. Sabah Ankara’ya gittik. Zor bir iki gün geçişi yaşıyoruz. Demokrasi bir hayat nefes gibi. O demokrasi insanın soluduğu hava gibi.

Fatih bey, benim moralim çok iyi. Bizim hayallerimiz bir gecede yıkılacak hayaller değil. Her şey güzel olacak derken o kadar iyiyim ki tarifi yok bunun.

Tam iftara yaklaşmıştım. Sultanbeyli’deydim ailemizin huzurunu kaçırmadan iftarımızı açtık. Saat 7.30’a doğruydu haberi aldığımızda.

Görevden alındığım tebliğ edilmedi zaten karar açıklandı. Onun özel bir tebliği olduğunu zannetmiyorum. Şu anda demokrasi mağdur edildi. Ben 31 Mart seçimlerini kazandım. Zarfa dört tane oy attınız. Belediye meclis üyeliği pırıl pırıl sorun yok, muhtar da sorun yok, ilçe belediye başkanlığında da sorun yok, her şey harika ama sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda sorun, niye? Çünkü 25 ilçede sen kazandın.

Ben o 7 YSK üyesini Allah’a havale ettim. Çünkü Türkiye’deki hukuk sistemi yapması gerekeni yapamıyor.

24 Haziran’da görev alan banka memuru arkadaşlar beni bulsunlar, ben onlarla buluşacağım. Onlara söylenen ‘sahtekar’, ‘yolsuz’ laflarına üzülüyorum. O vatandaşları siz oraya koymuşsunuz.

Hodri meydan, haydi bütün ilçeleri iptal edin, bütün meclis üyelerini iptal edin. Cesaretiniz yok. Ekrem İmamoğlu’nun kazanması dokunmuş olabilir, hedeflerinden sapmış olabilirler.”