İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın Yanına Gitti - Kozmopolitik

 İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın Yanına Gitti

31 Mart seçimlerinde İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, ölüm yıldönümünde Turgut Özal’ın kabrini ziyaret etti.

İmamoğlu ziyaretini sosyal medyadan duyurdu.

Kabir ziyaretinde İmamoğlu, seçimlerde geride bıraktığı rakibi AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın da yanına gitti. İmamoğlu ile Binali Yıldırım tokalaştı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kısmet oldu, böyle birgün çalışırken inşaatımızda bir seçim döneminde konvoyun önünde durdum. İlk karşılaşmamız öyle olmuştu. Trabzon’un sahilinde yüzyüze hatırlıyorum. Ruhu şad olsun. 12 Eylül sonrasında yeniden göreve gelme sürecinde mücadele etmiş birisi. Dünyaya farklı bir bakış açısı. Rahmetli Özal siyasetin paradigmalarını değiştiren farklı bir boyut kattı. Bugüne baktığımızda aslında ne yazık ki bazı benzer şeyler yaşıyoruz. Sanki terör bu ülkenin kaderiymiş gibi. Ben rahmetli Özal’ın manevi huzurunda bunu hatırlatmak istiyorum. Menderes’in ve Özal’ın temsilcisiyiz diyorlar. Kabul etmiyorum. Biz doğrularla yol yürümek zorundayız. Biz geçmişteki yanlışlarla değil, doğrularla bu ülkeye yön vermek zorundayız. Bugün bazı vesayetler üzerinden, baskı altında kurumlara yön vererek karar aldırma çabası var.

Bir odada bavulların içinden tavşan çıkararak ne yaparız anlayışıyla milletin iradesini baskı altına alma çabasını görüyoruz. ‘Söz milletindir’ anlayışıyla, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışıyla geçmişten ders çıkararak yol yürümeyi ders edinmiş durumdayız.