İngiltere Büyükelçisi Moore tatilini Türkiye'de geçirecek - Kozmopolitik

 İngiltere Büyükelçisi Moore tatilini Türkiye'de geçirecek


İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, turizm sezonu öncesi İngilizler'in tatil yaptığı turizm kentlerinde yetkililerle görüşmek, bilgi almak ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere ziyaretlerini sürdürüyor. İngiliz Büyükelçi Moore, dün akşam Bodrum'a geldi. Büyükelçi Moore, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ı makamında ziyaret ederek yaklaşık 1 saat görüştü. Çıkışta gazetecilerin sorularını Türkçe konuşarak yanıtlayan Moore, zaman zaman ziyaret ettiğini belirttiği Bodrum'da olmaktan çok mutlu olduğunu ve kenti çok sevdiğini söyledi.

GEÇEN YIL 2.5 MİLYON İNGİLİZ TURİST KONUK OLDU

İngiliz turistlerin özellikle Bodrum'u tercih ettiğini belirten İngiliz Büyükelçi Moore, şöyle konuştu;

"Geçen yıl Türkiye'ye 2.5 milyon İngiliz turist geldi. Bunların çoğunluğu Bodrum'u tercih ediyor. Bu sezonda normal olarak gelecekler. Yaz sezonundan önce İngiliz toplumu ile tur operatörleri birde tabii ki Türk yetkililerle görüşüyoruz. Bu sezon için hazır mıyız? Bu sezon herkes terörizm konusunda biraz endişeli. Bu nedenle Türk yetkililerinin tedbirleri hakkında bilgi almak ve bunları öğrenmek için geliyorum. Bu konuda çok memnunum. Bütün tedbirleri alıyorlar. İnşallah bu sezon çok eğlenceli çok güvenli bir sezon olacak."

"TATİLİMİ TÜRKİYE'DE GEÇİRECEĞİM"

Bodrum'un tarihi bir yer ve bol güneşli olduğunu belirten, ülkesinin ise biraz daha yağmurlu olduğundan söz eden İngiliz Büyükelçi Moore, ülkesinin vatandaşlarına bugün bir mesaj verse, o mesajda neler söyleyeceği yönündeki soruda, "Buradayım. Türkiye'yi çok seviyorum. Kaymakam Bey'e de söylediğim gibi bu yaz eşim ve kızımla tatilimi Türkiye geçireceğim" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Gödekmerdan ise tatil için gelenlerin yanı sıra Türkiye'de çok sayıda İngiliz vatandaşın yerleşik olarak yaşadığını belirtti. Gödekmerdan, "Onların buradaki memnuniyetlerini sağlamayı amaçlayan tedbirlerimizi alıyoruz. İngiliz vatandaşları Bodrum'a bekliyoruz. Bodrum güvenli bir yer. Türkiye güvenli bir yer. Dünyanın birçok ülkesinden çok daha güvenli bir yer. İçleri ferah olarak Türkiye'ye gelip tatillerini yapsınlar" dedi.

Osman URAS/BODRUM(Muğla), (DHA)