İran'dan Çok Sert İntikam Açıklaması - Kozmopolitik

 İran'dan Çok Sert İntikam Açıklaması

İran'ın başkenti Tahran'da bugün gerçekleşen eş zamanlı iki terör saldırısının ardından İran'dan çok sert bir açıklama geldi. Açıklamada saldırılarla ilgili Suudi Arabistan suçlanırken, "Tahran'da bugün olanlar için intikam alacağız" denildi.

Reuters'in haberine göre, Devrim Muhafızları tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırının sorumlusunun Suudi Arabistan olduğu öne sürüldü.

Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, "Bu terörist saldırı, ABD Başkanı ve terörizmi destekleyen Suudi liderlerin görüşmesinden sadece bir hafta sonra meydana geldi. DEAŞ'ın bu saldırıyı üstlendiği gerçeği, onların da (Suudi Arabistan) bu saldırıya katıldığını ispatlıyor" ifadesinde bulunuldu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı General Hüseyin Salami tarafından yapılan açıklamada ise "Şüphesiz ki, bugün Tahran'da olanlar için teröristlerden, onların bağlantılarından ve destekçilerinden intikam alacağız" ifadesinde bulundu.

İran'ın başkenti Tahran'da bugün biri parlamentoda diğeri ise Ayetullah Humeyni'nin mezarında düzenlenen intihar bombalı ve silahlı saldırılarda en az 12 kişi öldü.