İşçinin Bayramını Kutlayan CHP'li Başkana Ceza Kesildi - Kozmopolitik

 İşçinin Bayramını Kutlayan CHP'li Başkana Ceza Kesildi

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'a koronavirüsle mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma yasağına uymadığı gerekçesi ile 3 bin 150 lira ceza kesildi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan 1 Mayıs 2020 Cuma günü Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte çalışmakta olan belediye çalışanlarını ziyaret edip 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günlerini kutlayarak çiçek taktiminde bulundu.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'ın sosyal medya ve basında yer alan çöp toplama aracı üzerindeki fotoğraflarından sonra ilçe kaymakamlığına geldiği iddia edilen bir şikayet üzerine, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle ceza kesildi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:CHP Muğla Milletvekili Alban’dan Dayanışma Mesajı
CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban yapılan şikayet ve kesilen ceza ile alakalı şu açıklamayı yaptı: “Bodrum İlçe Başkanımız Sayın Halil Karahan’a, bugün Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’la birlikte, emekçilerimizle 1 Mayıs Bayramı’nda birlikte olmak için yaptığı kutlama ziyareti sonrası, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için ceza kesildi. Belli ki, birileri emekçilere bayram kutlaması yapılmasını, emekçinin yanında olunmasını hazmedememiş ve şikayette bulunmuş. Bu ceza Halil Başkanı’nın şahsında aslında emekçinin ve emeğin yanında olan parti örgütümüze kesilmiştir. Bu emek düşmanı yönetime tüm emekçiler gün gelecek, sandıkta hesap soracak. Bu yapılan yanlış işlemi emekçinin yanında olan bir İlçe Başkanımıza haksızlık olarak görüyor, Halil Başkanımıza kesilen cezayı ödeyeceğimi açıklıyorum. Bu örgütte yetişmiş, partinin bir evladı olarak, örgütümüze yapılacak her türlü haksızlığın karşısında siper olmaya devam edeceğim.”