İsmail Saymaz 'Cumhurbaşkanlığı Uçağına Biner Misiniz?' Sorusuna Yanıt Verdi - Kozmopolitik

 İsmail Saymaz 'Cumhurbaşkanlığı Uçağına Biner Misiniz?' Sorusuna Yanıt Verdi

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, 'Cumhurbaşkanlığı uçağına biner misiniz?'sorusuna yanıt verdi. Saymaz, "Eğer davet gelirse başım gözüm üstüne seve seve giderim. Ülkemizin Cumhurbaşkanı çağırırsa gitmek icap eder" dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Youtube üzerinden yayın yapan Biz10 TV’de Zeynep Uzun'un sunduğu Haftanın Manşeti programına katıldı. Saymaz'a programda sorulan sorulardan bir de 'Cumhurbaşkanlığı uçağına biner misiniz?' oldu. Soruya, "Giderim tabi gazeteci niye gitmesin" diyen Saymaz, "Gitmiyorum demek yanlış. Çünkü ülkemizin Cumhurbaşkanı. Çağıracak, çağırdığı zaman da gitmek icap eder. Ben Sayın Cumhurbaşkanı'nı eleştirebilirim ancak ben Cumhurbaşkanı'nın hasmı değilim, ben Cumhurbaşkanı'nın muhalifi değilim. Ben eleştirel bir gazeteciyim. Cumhurbaşkanı yarın koltuğunu terk ettiğinde o koltuğa gelecek kişiyi de eleştireceğim. Dolayısıyla eğer davet gelirse başım gözüm üstüne seve seve giderim." ifadelerini kullandı.

Sunucu Zeynep Uzun'un, 'Bu konuşmadan sonra belki davet gelir' yorumuna İsmail Saymaz, "Umarım, inşallah" karşılığını verdi.