İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıklama Yapıyor - Kozmopolitik

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıklama Yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, YSK'nın Maltepe kararı sonrası saat 2. Koordinasyon merkezinde açıklama yapıyor.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

Türkiye'ye sermaye akışı neredeyse durdu. Bu kadar kötü durumda ekonomi. Ülkeden tersine bir sermaye akışı başladı. Türkiye'de yatırım yapan sermaye yurt dışına kaçıyor. Konkordato ilanı, iflaslar piyasanın şu anda en sıkıntılı tanımları.

Dövizdeki artışın baskısı, fiyat ve zam artışlarını kapımıza getirdi. Sadece son 1 haftada dolar karşısında TL yüzde 3'e yakın değer kaybetti. Hükümet bu sorunlara değil bu sorunların sonuçlarına dönük başka bir arayış içerisinde. Hükümet kriz çıkararak krizi unutturma peşinde.

Son 10 yılın en kötü işsizlik oranı yaşanıyor Türkiye'de. 3 gençten 1'si işsiz. 5 milyona doğru giden bir işsiz sayısına sahip Türkiye. Türkiye'nin bugün ekranlarını 2 saat boyunca işgal eden, sözüm ona çok önemli bir hususu açıklayacağını düşündüğümüz rakibimiz 2 saat boyunca somut bir delil, somut bir usulsüzlük size anlattı mı? Siz anladınız mı? Ben anlamadım.