İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mazbatasını Almak Üzere Çağlayan'da - Kozmopolitik

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mazbatasını Almak Üzere Çağlayan'da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere Çağlayan'daki İl Seçim Kurulu'na geldi. İmamoğlu'nu CHP'li vekiller ve yöneticiler karşıladı. AKP'nin Maltepe'de birleştirme tutanakları için İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz ise reddedildi.

Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile mazbatasını almak için Çağlayan'da

Maltepe'deki bin 89 sandıktaki yeniden sayım işlemi sona erdi. Maltepe İlçe Seçim Kurulu, tamamlanan oy sayımının ardından birleştirme tutanaklarını İstanbul İl Seçim Kuruluna teslim etti.

Brleştirme tutanaklarının Çağlayan Adliyesi’ndeki il seçim kuruluna ulaşmasının ardından Seyrantepe’deki seçim koordinasyon merkezinde bulunan CHP’liler Çağlayan Adliyesi’ndeki İl Seçim Kurulu’na geldi.

Ekrem İmamoğlu’nun basın bürosundan yapılan açıklamada da “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birleştirme tutanağının tamamlanması ve sürecin sona ermesi ile mazbatasını almak üzere bir süre sonra Çağlayan adliyesinde olacaktır. Değerli basın mensuplarının bilgisine sunulur” denildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından "Mazbatamızı alıyoruz..." açıklaması yaptı. Kaftancıoğlu, Çağlayan Adliyesi'ne girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "İstanbul'u yeniden halka teslim ettik" dedi.

İŞTE İMAMOĞLU'NUN MAZBATASI

[Haber görseli]

İBB'de DEVİR TESLİM 18.00'DA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki devir teslimin ise 18.00'da yapılması planlanıyor