İstanbul’a İnce Ayar - Kozmopolitik

 İstanbul’a İnce Ayar

CHP İstanbul’da tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından gözler il kongresine çevrildi. CHP’nin mevcut İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın ve PM Üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun yarışacağı 36. Olağan İstanbul İl Kongresine sadece bir gün kaldı.

13 Ocak 2018 Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak 36. Olağan İstanbul İl Kongresinden çıkacak sonucun 3-4 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da yapılacak Büyük Kurultayı da etkileyeceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan CNNTürk’ün haberine göre Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin 3-4 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak Büyük Kurultayda Genel Başkan adayı olabileceği belirtildi.

CNNTürk’deki habere göre; Olağan kurultaya hazırlanan ana muhalefette il kongreleri ve belediye başkanları sancısı yaşanıyor. Olaylı geçen kongrelerin ardından kulislerde, Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'na karşı genel başkan adayı olacağı konuşuluyor.

Muharrem İnce İstanbul İçin Sahaya İndi
Parti kulislerinde konuşulanlara göre Muharrem İnce’nin İstanbul İl Kongresi için sahaya indiği, kendisine yakın Belediye Başkanı, haber siteleri ve delegeler üzerinden mevcut İl Başkanı Cemal Canpolat’a destek çalışması yaptığı belirtiliyor.

Yeni Dünür Sahnede
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar geçtiğimiz aylarda kızını Muharrem İnce’nin oğlu ile evlendirmişti. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ilk günden beri Cemal Canpolat’ın en büyük destekçilerinden biri. Işıkların Silivri delegasyonu ve 3. Bölge delegasyonu üzerinde çalışma içerisinde olduğu da biliniyor.