İYİ Parti’de Üst Düzey ‘HDP’ İstifası - Kozmopolitik

 İYİ Parti’de Üst Düzey ‘HDP’ İstifası

Kamuoyunda “Yörük Ali Paşa” olarak da tanınan, İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi emekli Tuğgeneral Ali Aydın partisinden istifa etti.

Aydın, istifa gerekçesi olarak seçim sonrası yaptıkları Genel İdare Toplantısı sonrasında genel başkanları Meral Akşener’in yapmış olduğu basın açıklamasında HDP'yi “Kürt Siyasi Hareketinin Temsilcisi” olarak nitelendirmesini gösterdi.

Aydın, “Ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur” ifadelerini kullandı.

'LİDER OLUCAM DEMEKLE LİDER OLUNMUYOR'

Akşener’i eleştiren Aydın, “Liderleri toplumlar ve şartlar var eder. ‘Ben lider olacağım’ diyerek lider olunmaz. Lider; bu stratejiyi yönetme kabiliyetine sahip olmalı, kararlı ve tutarlı olmalı, öngörüsü yüksek ve şeffaf olmalıdır. Şahsi Hırslarını Devletin ve Milletin hakikatleri önüne geçirmemelidir. En önemlisi ise yola çıktığı arkadaşlarını yolda bulduklarına değişirse hem yolunu hem yol arkadaşlarını kaybedeceğini unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.

“İYİ Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan Baş Danışmanlığı görevlerimin tamamından istifa ediyorum” diyen Aydın, siyasetten azade bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.