İYİ Partili İsim Aday Oldu, Meclis'teki Görevini Bıraktı - Kozmopolitik

 İYİ Partili İsim Aday Oldu, Meclis'teki Görevini Bıraktı

İYİ Partili İsmail Ok, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması sebebiyle Meclis’teki görevinden istifa etti.

İYİ Partili Ok, TBMM Katip Üyeliği görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ok, “İktidarda bulunanların ne pazardan ne de çarşıdan haberi var” dedi.

İstifa kararını yaklaşık bir hafta önce TBMM Genel Sekreterliğine bildirdiğini, seçim çalışmaları nedeniyle Balıkesir’de bulunmasından dolayı dilekçesini bugün verebildiğini söyleyen İYİ Partili Ok, şunları söyledi: “Yaşanan ekonomik krizin tek bir sorumlusu vardır, o da AKP iktidarıdır. Türkiye’yi aile şirketi gibi yönetme anlayışı ülke ekonomisini uçuruma sürüklemektedir. Her şeyden önce gerçek enflasyon yüzde 21 değildir. Bugün iktidarda bulunanların ne pazardan ne de çarşıdan haberi var.”

”Eskiden makarna ve kömür dağıtılırdı, şimdi kredi kartı borçları siliniyor”

Ok açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Bugün Türk çiftçisinin borcu 100 milyar lirayı geçmiştir. Çiftçi, kamu ve özel sektöre olan borcunu ödeyemediği için haciz tehdidi altında üretim yapamaz duruma gelmiştir. Eskiden seçim öncesinde makarna ve kömür dağıtılırdı, şimdi ise kredi kartı borçları siliniyor. Lakin kimsenin şüphesi olmasın bugün kaşıkla verdiklerini marttan sonra kepçe ile alacaklar.”