Jandarma HAZİRAN'ın #AhmetŞıkİçinAdalet Afişine El Koydu - Kozmopolitik

 Jandarma HAZİRAN'ın #AhmetŞıkİçinAdalet Afişine El Koydu

Cumhuriyet gazetesi davasında tutuklu yargılanan Akın Atalay, Murat Sabuncu, Kadri Gürsel,Ahmet Şık ve Emre İper bugün Silivri Cezaevi'nde ikinci kez hakim karşısında çıkacak.

Duruşmada, 316 gündür tutuklu bulunan Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Kadri Gürsel ile 255 gündür tutuklu bulunan Ahmet Şık’ın tahliye talepleri bir kez daha değerlendirilecek.

Duruşma öncesi salona girişlerin yapıldığı kapı jandarma tarafından adeta ablukaya alındı. Salona cep telefonu ve bilgisayarlar alınmıyor.

Cumhuriyet gazetesi davası yazar ve yöneticileri tutukluluklarının 9. ayında, 24 Temmuz’da ilk kez hâkim karşısına çıkmıştı.

7. Ağır Ceza Mahkemesi davanın ilk ara kararında okur temsilcisi Güray Öz, yazar Hakan Kara, çizeri Musa Kart, kitap eki yayın yönetmeni Turhan Günay, avukatlar Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör ve gazete yöneticisi Önder Çelik’i tahliye etmişti. Sabuncu, Atalay, Gürsel ve Şık’ın tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

Haziran Hareketi Yürütme Kurulu ve CHP PM üyesi Canan Kaftancıoğlu'nun bağajındaki afişe jandarma el koydu.

Silivri girişinde Haziran Hareketi Yürütme Kurulu ve CHP PM üyesi Canan Kaftancıoğlu'nun arabasının bagajındaki Haziran'ın #ahmetşıkiçinadalet yazılı afişine jandarma tarafından el konuldu.