Kadri Gürsel Hakkında Tahliye Kararı - Kozmopolitik

 Kadri Gürsel Hakkında Tahliye Kararı

-Kadri Gürsel'İn tahliyesine diğer tutuklu sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Bundan sonraki duruma 31 Ekim'de saat 9.30, tek gün, salı günü Çağlayan'da yapılacak.

-Star ve Akşam gazetesinin işgüzarlık yaparak, karar salondan çıkmadan savcı mütalaası deyip öngörüde bulunmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduk.

-Jeansbiri için ayrı bir suç duyurusunda bulunduk. Ahmet Kemal Aydoğdu yönünden, Aydoğdu hakkında "salih kod adlı mahrem imam olduğu, polis amirlerindensorumlu olduğu iddiası var. Cumhuriyet ile ilişkilendirilen unsur bu değildir. AKA ve Cumhuriyet yöneliminde belli hashtagleri Cumhuriyette haber olması nedeniyle ilişkilendirildi. "salih kod adlı mahrem imam olduğu, polis amirlerinden sorumlu olduğu iddiası" yönünden suç duyurusunda bulunduk. Ahmet Kemal Aydoğdu'nun avukatı: Bunlar zaten iddianamede var.

-Emre İper ile ilgili: bilirkişi bizden talepte bulundu. Bu doğrultuda BTK'ya 2 müzekkere yazılmasına karar verdik. İnternet trafikleri ve cihazların hangi hatlarda kullanıldığını BTK'dan istedik. Türkcell'den İper'in kullanığı hattın görüşme kayıtlarını ve data kayıtlarını istedik. Şişli'deki gayrimenkulle ilgili keşif neticesinde düzenlenecek raporu bekliyoruz.

-Ankara'daki gayrimenkul içinse işlem sonuçlanmadı onu bekleyeceğiz. Sanıklara ait dijital iletişim verileriyle ilgili üniversitelerden heyet oluşturulup incelenmesini isteyeceğiz. Asliye Hukuk'taki dosyanın akıbetini sorduk. Mehmet Faraç'ın ihtarı, Can Dündar'ın yakalamasının infazın bekliyoruz. Adli kontrollere devam.

-Kadri Gürsel'İn tahliyesine diğer tutuklu sanıkların ise tututukluluk hallerinin devamına karar verildi.