Kaftancıoğlu Kaybetti Diye Algı Yaptılar Peki Gerçek Neydi? - Kozmopolitik

 Kaftancıoğlu Kaybetti Diye Algı Yaptılar Peki Gerçek Neydi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek dönem siyasi rotasına yön verecek yeni kadroların belirleneceği kurultay süreci, ilçe kongresi seçimleri ile devam ediyor.

AKP’nin önemli belediyelerinden olan ve 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin zaferiyle sonuçlanan Esenyurt’ta yapılan ilçe kongresi gerek 25 il delegesine sahip olması gerek ise İstanbul 3. Bölgenin önemli ilçelerinden olması dolayısıyla merak konusuydu.

29 Aralık 2019 tarihinde yapılan Esenyurt ilçe kongresinde mevcut başkan olarak seçimine giren Duran Keleş 174 oy almış ve görevi 224 oy alan Hüseyin Ergin’e devretmişti. Kongre birlik, beraberlik havasında geçmiş ve herhangi bir tartışmaya yaşanmamıştı.

ÇARPITMA HABERLERLE ALGI YAPILDI
Esenyurt ilçe kongresinde kazanan kaybedenden çok, üyesi olduğu için kongreye katılan ve bir konuşma yapan mevcut İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konuşuldu.

Bazı medya organlarında “Kaftancıoğlu’nun ilçesinde başkan değişti” ve “kaftancıoğlu’nun desteklediği aday kaybetti” şeklinde haberler çıkarıldı ve Kaftancıoğlu aleyhinde algı yapılmaya çalışıldı.

OY KULLANMADAN AYRILDI
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 29 Aralık 2019 tarihinde yapılan Esenyurt ilçe kongresinde bir konuşma yaptı ve “sizler de uygun bulursanız eğer, demokratik bayrak yarışında sizlerin iradesine saygı duyup il başkanları asla kişilerden yana taraf olmaz, il başkanı anlayıştan yana taraf olur diyerek sizlerin izlinizle oy kullanmayacağım” diyerek iki adayı da yanına alıp konuşmasını sonlandırdı.

İşte CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Esenyurt ilçe kongresinde tarafsız kaldığı ve oy kullanmadan kongreden ayrıldığına ilişkin yaptığı konuşmanın tamamı: