Kapıya Adam Atmak İçin Değil, Başarı İçin Kurultay İstiyorum - Kozmopolitik

 Kapıya Adam Atmak İçin Değil, Başarı İçin Kurultay İstiyorum

Geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir televizyon programında, CHP genel başkanlığına aday olacağını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, olağanüstü kurultay çağrısını yineledi. İnce, parti içindeki tartışmaların ancak kurultayla sona ereceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı olağanüstü kurultay çağrısına henüz net bir cevap alamadığını söyleyen Yalova Milletvekili Muharrem İnce parti içindeki tartışmalar hakkında Sözcü Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Parti içi tartışmaların bir an önce sonlandırılması gerektiğini vurgulayan Muharrem İnce, olağanüstü kurultay çağrısını yineledi:

Muharrem İnce "Makul bir süre daha bekleyeceğim. Sonra gereğine bakacağız. Birkaç gün daha bekleyeceğim. Bence doğrusu ve şık olanı, genel başkanın bu yetkisini kullanması. Bu durum hem partiyi de yormaz ve hırpalamaz." dedi.

Olağanüstü kurultay toplanma ihtimalinin hala geçerli olduğunu söyleyen İnce, CHP'de yaşananları 'sürdürülemez bir durum' olarak tarif etti:

"Basın aracılığıyla bunları konuşmak, 8 ay boyunca konuşmak, ‘Saraydan talimat aldılar' demek, ‘Kapı önüne koyarım' demek. Olağan kurultaya kadar 8 ay böyle gitmez. Bunları hemen kurultayda konuşmamız lazım. Böyle olmaz. Kapının dışına adam atmak değil başarıya adım atmak için kurultay istiyorum. Bu tartışmalar da ancak o zaman sonlanır."

CHP Yalova milletvekili İnce, 2014'te CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı'nda da aday olmuş ve 415 delegenin oyunu almıştı. Kemal Kılıçdaroğlu, 740 oyla yeniden genel başkan seçilmişti.