KESK Emekçileri Çalışma Bakanlığı Önüne Çağırdı - Kozmopolitik

 KESK Emekçileri Çalışma Bakanlığı Önüne Çağırdı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), 2018-2019 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin başladığı bugün, tüm emekçileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) önüne çağırdı.

KESK tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Gerçek-evrensel bir toplu sözleşmeden uzak olan mevcut sistemin üzerine bugün bir de OHAL-KHK rejiminin gölgesi düşen 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem ‘Toplu Sözleşme’ görüşmeleri başlıyor” denildi.

“Kamu emekçileri sendikal hareketinin kurucusu ve öznesi olan konfederasyonumuz böylesi bir süreçte fiili ve meşru mücadeleyle kamu emekçilerinin hakları için üstüne düşeni yerine getirmeye devam edecektir” ifadelerine yer verilen açıklamada şu çağrı yapıldı:

“Bunun için, taleplerimizi kamuoyu ile paylaşmak, TİS masasını ve yandaş konfederasyonu teşhir etmek üzere sendikalı olsun olmasın başta tüm kamu emekçileri olmak üzere toplumun tüm kesimlerini bir araya gelmeye, yaşam mücadelesi verip emeğinin karşılığını alamayan tüm çalışanların hak arama mücadelesini büyütmeye, geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Toplanma: TRT Arı Stüdyosu önü - 12.30

Basın Açıklaması: ÇSGB önü – 13.30”