KESK: KHK’ler İptal Edilsin - Kozmopolitik

 KESK: KHK’ler İptal Edilsin

KESK Ankara Şubeler Platformu’nun KHK’lerle ihraçlara karşı her hafta gerçekleştirdiği basın açıklaması dün Sakarya Meydanı’nda yapıldı.

Basın açıklamasına geçilmeden önce “KHK’ler iptal edilsin!”, “İşimizi geri istiyoruz!” sloganları atıldı. Basın açıklamasının okunmasının ardından KESK Yönetim Kurulu Eş Başkanı Aysun Gezen kısa bir konuşma yaptı. Gezen konuşmasında; “Birçok arkadaşımız cezaevinde, birçok kamu emekçisi intihar ediyor. Bizler mücadelemize KHK’ler iptal edilip tüm haklarımızı alıncaya, işimize geri dönene kadar devam edeceğiz. Önümüzde toplu sözleşme süreci var.

Kamu emekçilerinin geleceksizleşmesine, güvencesizlestirilmesine ve işsizliğe mahkûm edilmesine karşı mücadeleyle, KHK’lerin iptal edilmesini ve işten atılanların işine geri dönmesi mücadelesiyle yürüyeceğiz. Emekçiyiz haklıyız diyoruz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Ardından görme engelliler için göz kapatarak iki dakikalık durma eylemine geçildi. Bu esnada polis, “Müdahale edilecektir” anonsu geçti. Eylem iki dakika bakma eylemi gerçekleştirerek sonlandırıldı. Kadın emekçiler de polisin müdahale anonsuna tepki gösterdi.