Kılıçdaroğlu: Bir Tek Askerimizin Tırnağı Tüm Suriye’den Daha Değerlidir! - Kozmopolitik

 Kılıçdaroğlu: Bir Tek Askerimizin  Tırnağı Tüm Suriye’den Daha Değerlidir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında "İdlib'de PKK yok, biz orada neden duruyoruz?" diyerek iktidarın Suriye politikasını eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV canlı yayınına katıldı.

"İdlib'de PKK yok, biz orada neden duruyoruz?" diyen Kılıçdaroğlu, "İdlib'de oğlu asker olan bir anne geldi. Dün akşam İdlib'de iki şehit haberi gelince ağlamaya başladığını söyledi, 'Gece geç saatlere kadar uyuyamadım, ilaç alıp uyudum" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Terör örgütüne karşı mücadele etmek en doğal hakkımızdır, tereddüt yok. İdlib'de niye bulunuyoruz? Gözlem noktalarını koyduk. Orada bulunmamızın nedeni Esad'ı devirmekse, bunu açıkça söylesinler. Bunu söylemiyorsunuz. Peki biz orada niye duruyoruz? Gözlem noktalarının 7'si şu anda Esad'ın aldığı bölgede, onların korumasında. Esad'ın askerleri bizim askerlerimizi koruyor orada.

Beni ürküten şu; sayın Erdoğan grup konuşmasında şöyle bir cümle etti: Biliyoruz ki, bugün Suriye ile olan 911 kilometrelik sınırımızın ötesinde verdiğimiz her mücadeleyi yarın kendi topraklarımızda bugünkinden 10 kat, 100 kat büyük kayıplarla yürütmek zorundayız. Ne demek bu?"