Kılıçdaroğlu: ByLock Kullananların Listesi Açıklansın - Kozmopolitik

 Kılıçdaroğlu: ByLock Kullananların Listesi Açıklansın

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete hazırladıkları ByLock kullanıcıları listesini açıklama çağrısı yaparak, "Kaç milletvekilleri var bunların ByLock’çu; 100 mü, 150 mi, 180 mi? Onun için açıklamıyorlar" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete hazırladıkları ByLock kullanıcıları listesini açıklama çağrısı yapt.

Kemal Kılıçdaroğlu Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'a konuştu.

"ByLock listelerini kamuoyuna açıklasınlar. Madem Fetullahçılık suç, bu listeleri niye gizli tutuyorlar, süratle açıklasınlar. Açıklamamak suçtur. Bakın biz bunu istiyoruz, Fetullah’la mücadele ettiğini söyleyen iktidar ByLock kullanıcıları listelerini açıklamıyor. Neden? Kaç milletvekilleri var bunların ByLock’çu; 100 mü, 150 mi, 180 mi? Onun için açıklamıyorlar. Öğretmeni atıyorsun, kaymakamı atıyorsun, işadamının mal varlığına el koyuyorsun…

Açıkla da, kim bunlar herkes öğrensin, siyasi ayağını bilelim. Siyasi ayağı niye yok? Bunları devlete kim yerleştirdi, paralel devlet kurmalarına kim izin verdi? Resmi Gazete’de atama listelerine bakın kimin imzası var görürsünüz. Savcıların, Cumhuriyet’in ilkelerine sahip çıkıp, paralel devlet yapılanması konusunda siyasi ayağı ortaya çıkarmak için daha cesur olmaları lazım. Savcılar görevlerini yaptıkları zaman Türkiye’de asıl o zaman Gülen örgütü ile mücadele edilmiş olacak."