Kılıçdaroğlu'ndan Berberoğlu'na Bayram Ziyareti - Kozmopolitik

 Kılıçdaroğlu'ndan Berberoğlu'na Bayram Ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti. Maltepe Cezaevi'ne gelen Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, "Milletvekillerinin tutuklanmasını içimize sindiremiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, “Enis Bey bir demokrasi mücadelesi yapıyor. Enis Bey seçilmiş bir milletvekili, seçilen bir milletvekilinin hapse atılması milli iradenin hapse atılması demektir. Milletvekillerinin tutuklanmasını içimize sindiremiyoruz” diye konuştu.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Hiçbir suçu olmayan bir kişinin adaletsiz bir şekilde hapse konulmasını sindiremiyorum. Milletvekillerinin hapse atılmasını içimize sindiremiyoruz. Seçilen bir kişinin hapse atılması demokrasi ayıbıdır. Enis Bey seçilmiş bir milletvekili. Enis Bey'in hapse atılması seçilmiş iradenin hapse atılmasıdır. Ama biz bu ülkeye gerçek anlamda adaletin gelmesi için mücadele edeceğiz. Yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını bunun için istiyoruz. Yargı, bir yerden aldığı talimatları uyguluyarsa o ülkede adalet yoktur. O ülkede hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Can ve mal güvenliğinin güvencesi bağımsız yargıdır. Buradan ülkeyi yönetenlere seslenelim. Aynı duyarlılığı onların da göstermesi gerekir."