Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Ve İzmir Çıkışı - Kozmopolitik

 Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Ve İzmir Çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim hazırlıklarında aday belirlenmesinin en sona bırakıldığı İstanbul ve İzmir’in adaylarının ne zaman belirleneceği konusunda tarih verdi.

CHP Genel Merkezi’nde bir grup gazeteci ile görüşen Kılıçdaroğlu, İYİ Parti ile sürdürülen işbirliği görüşmeleri; İstanbul ve İzmir adaylarının ne zaman belirleneceği konusuna açıklık getirdi.

İTTİFAK DA SONA YAKLAŞILDI
İYİ Parti ile işbirliği görüşmelerinin devam ettiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Ggörüşmeler sürüyor, Saadet Partisi’yle dirsek temasımız devam ediyor, artık sonuna geldik. En kısa zamanda adayları açıklayacağız” bilgisini paylaştı.

16’SINDA BİTMEZSE BİR HAFTA SONRA BİTECEK
Seçim çalışması için alanlara inmenin zamanın geldiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Ağırlıklı olarak İstanbul ve İzmir olmak üzere iki il kaldı. Ayın 16’sında (16 Ocak Çarşamba) bir Parti Meclisi toplantımız var. Yetiştirebildiğimiz kadarıyla 16’sında, yetiştiremediğimiz yerler olursa da onu da en geç bir hafta sonra bitireceğiz” dedi.

İZMİR MASAYA KONULMADI
İzmir büyükşehir adayının ne zaman belirleneceği konusunda ise Kılıçdaroğlu, “Çalışmalar ve görüşmeler sürüyor. Şimdilik İzmir ve İstanbul özel olarak masaya konulmuş kentler değil. Ankara’da Bursa’da devam eden görüşmeler var. Memnuniyet araştırmaları da yapıldı” bilgisini verdi.

PERFORMANS BELİRLEYECEK
İzmir ve İstanbul’daki mevcut belediye başkanlıklarında değişiklik olup olmayacağı ve hangi kritere göre yola devam kararı verecekleri hakkında ilk kez konuşan Kılıçdaroğlu, “İstanbul ve İzmir’i daha masaya yatırmış değiliz. Üzerinde durduğumuz noktalar var. Başarılı belediye başkanlarımız kalacak. İstanbul’daki memnuniyet araştırması değerlendirilecek. İzmir ve İstanbul’u önümüzdeki hafta masaya yatıracağız” bilgisini paylaştı.

KADIN BAŞKAN SAYISI ARTMALI
Görüşme sırasında bir de temennisini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Kadın belediye başkanı sayımız fazla olmalı. Kadınlar siyasette aktör olarak ortaya çıkmalı” ifadesini kullandı.