Kılıçdaroğlu'ndan Yerel Seçim Manifestosu - Kozmopolitik

 Kılıçdaroğlu'ndan Yerel Seçim Manifestosu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday tanıtım toplantısında partisinin yerel seçim manifestosunu açıkladı.

Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

KARDEŞÇE YAŞAMA: Türkiye’yi 21. yüzyılın yıldızı haline getirmek için mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz; onur, hak, adalet, birlikte kardeşçe yaşama mücadelesidir. Biz dostluktan, haktan, adaletten söz edeceğiz. Bu ülkenin adalete, hakka ve hukuka ihtiyacı var.

BAŞKANLARA GÖREV: Bu ülkenin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Bu ülkede herkesin ekmeğe, işe ihtiyacı var. Biz bu güzel toplumu cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır.

KIRICI OLMAYIN: Bu toplantıdan sonra herkes alana çıkacak. Asla ve asla kırıcı bir dil kullanmadan, herkesi dinleyerek ve onun sorunlarına nasıl çözüm üreteceğimiz anlatarak ülke sathına yayılacağız.

İYİ PARTİ’YE ALKIŞ: İYİ Parti ile işbirliği yaptık, Sayın Akşener’e ve tüm İYİ Partililere sevgilerimizi ve saygılarımızı gönderiyoruz. Saadet Partisi ile dirsek teması yaptık, bütün Saadet Partililere sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum.

CHP KADROSU ÇÖZER: Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Herhangi bir soruna çözüm bulmak istiyorlarsa CHP’nin kadrolarına başvuracaklar. Bugüne kadar bu kararlılıkta, bu inançla çözüm üreterek yolumuza devam ettik.

SORUNLARI ANLATACAĞIZ: Biz yurt sathına dağıldığımızda sorunları anlatacağız. Türkiye iyi yönetilmiyor. Bir siyasal iktidar sorunları çözme kapasitesini kaybetmişse, sorunlara teslim olmuşsa o siyasal iktidar çözüm üretemez, bir süre sonra şikayet makamı haline dönüşür.

ÇÖZENLER GELSİN: Bugünkü durum budur. Vatandaşa şikayet ediyor. Şikayet ediyorsan o koltukta ne işin var, çekileceksin, ayrılacaksın. Sorunu çözenler o koltuğa oturacak. 17 yıldır iktidar olanların şikayet etmeye hakkı var mı? Hakları yoktur.

ÜRETİMDEN KOPARDILAR: Türkiye’yi üretimden kopardılar, üretmeyen bir Türkiye oldu. Tarımı mahvettiler. Kendi köylümüzden ucuza alıyoruz, dışarıdan daha pahalı alıyoruz.

DERS VERİLMELİ: Mutfakta yangın var, haberi yok. Bu millet, kendisini aç bırakan iktidara ders vermek zorundadır. Türkiye kötü yönetiliyor. Pahalılık, iflas, konkordato günlük hayatın parçası oldu.