Kılıçdaroğlu’nun Anahtar Listesini Kimler Hazırlayacak? - Kozmopolitik

 Kılıçdaroğlu’nun Anahtar Listesini Kimler Hazırlayacak?

Cumhuriyet Halk Partisi 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak 36. Olağan Büyük Kurultaya hazırlanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin yarışması beklenen kurultayın ikinci günü yapılacak Parti Meclisi seçimi de en az Genel Başkan seçimi kadar merak konusu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 Şubat Pazar günü yapılacak Parti Meclisi seçiminde 52 kişilik anahtar liste yapacağı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulmuştu.

Kemal kIlıçdaroğlu’nun 52 kişilik anahtar listesinin hazırlanma sürecinde kimlerin görev alacağı, o listede kimlerin yazılacağı ise merak konusu.

Binin üzerinde bir başvurunun beklendiği Parti Meclisi seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinin hazırlanma sürecinde kimlerin görev alacağına yönelik haber sitemize ulaşan bilgiye göre bu komisyonda, Tekin Bingöl, Erdoğan Toprak ve Bülent Tezcan görev alacak.

CHP’nin üst düzey bir yetkilisinin sitemize yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 52 kişilik anahtar listesini oluşturacak Tekin Bingöl, Erdoğan Toprak ve Bülent Tezcan’ın da listede yer alacağı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki dönem çalışma kadrosunun merkezinde olacağı belirtildi.

HALUK KOÇ BIRAKIYOR
CHP MYK üyesi ve partinin deneyimli ismi Haluk Koç’un yapılan son MYK toplantısında tekrar aday olmayacağını belirttiği, 4 Şubat Pazar günü yapılacak Parti Meclisi seçiminde aday olmayacağını ifade ettiği belirtildi.

Haluk Koç’un aldığı görevi bırakma kararının ardından ikna edilmeye çalışıldığı öğrenildi.