Kızlarınız Pantolonla Okula Giderken İçiniz Parçalanmıyor Mu? - Kozmopolitik

 Kızlarınız Pantolonla Okula Giderken İçiniz Parçalanmıyor Mu?

İlahiyatçı İhsan Şenocak, kızlarının ODTÜ ya da Boğaziçi’ne gidince sevinen babalara, “Kızlarınız pantolon giyip okula giderken, 18 yaşında kaşlarını aldırırken yüreğiniz parçalanmıyorsa kıyamet günü cehennem sizi parçalayacak” dedi.

İlahiyatçı İhsan Şenocak, “dini söyleşilerinin” birinde kadınlarla ilgili tepki çeken sözler sarf etti. Şenocak, babalara ithafen söylediği sözlerinde, “Kızlarınız pantolon giyip okula giderken, 18 yaşında kaşlarını aldırırken yüreğiniz parçalanmıyorsa kıyamet günü cehennem sizi parçalayacak” iddialarında bulundu.

Gazeteyolculuk'taki habere göre; İlahiyatçı İhsan Şenocak, gerçekleştirdiği “dini söyleşilerden” birinde babalara “öğütler” vererek çocuklarını korumaları gerektiğini söyledi. Şenocak, babaları çobana, çocukları da koyunlara benzeterek “Nasıl ki bir çoban, koyunları ateşe atsa o çobanın ceza almasını istersiniz, bir baba da çocuklarını cehennem ateşinden korumalıdır” dedi.

‘Kızlarınız pantolon giyerken içiniz parçalanmıyor mu?’
İhsan Şenocak kadınların pantolon giymesinin de zararlı olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını iddia ederek “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah’ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ’ye, Boğaziçi’ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme!” sözlerini sarf etti.