"Kocasından şŸiddet gören kadın yabancı uyruklu olduğŸu için sığŸınma evine alınmadı" iddiası - Kozmopolitik

istanbul Beyoğlu’nda Bülent ş. isimli bir kişinin yabancı uyruklu eşi A.F.ş’ye şiddet uyguladığı ancak eşi ile çocuklarının yabancı uyruklu olması sebebiyle kadın sığınağında kalmalarına izin verilmediği iddia edildi. Bülent ş.'nin Eşine şiddet uygulamanın yanı sıra öz kızlarına da cinsel tacizde bulunduğu öne sürüldü. Söz konusu olaylarla ilgili A.F.ş, Bülent ş.’den davacı olurken davadan skandal bir karar ortaya çıktı. Karara göre eşini döven, öz kızlarını defalarca taciz ettiği iddia edilen Bülent ş.’nin tutuklanmayıp uyarılmasına karar verildi.

BirGün’den Can Uğur’un haberine göre, istanbul Beyoğlu’nda yaşayan Bülent ş’nin yabancı uyruklu eşi A.F.ş. 2006 yılından beri Bülent ş.’nin resmi nikahlı eşiyken söz konusu tarihten itibaren Bülent ş.’nin sözlü, psikolojik ve fiziksel saldırılarına maruz kaldı. A.F.ş.’nin eşinin kendisine uyguladığı şiddetten kurtulmak için kadın sığınağına başvurmasına rağmen yabancı ülke vatandaşı olması sebebiyle sığınakta kalmasına izin verilmediği iddia edildi. Bülent ş. aynı evde yaşadığı kızları M.ş. ve F.ş.’ye ise cinsel tacizde bulunduğu da iddialar arasında. Kan dondurucu olay ise M.ş’nin başına gelen olayı annesiyle paylaşması sonucu ortaya çıktı. Söz konusu olayla ilgili tutanaklara yansıyan bilgilere göre ise A.F.ş, kocası Bülent ş.’ye tepki gösterince Bülent ş. kendisini ‘Ne var kızım değil mi? Ben böyle seviyorum’ dedi.

A.F.ş tarafından Bülent ş.’ye yönelik açılan dava geçen günlerde sonuçlandı. Davanın sonucuna göre karısına yıllardır saldırılarda bulunan öz kızlarını taciz eden ve bunu açıkça da savunan Bülent ş. tutuklanmazken Bülent ş.’nin uyarılmasına karar verildi.

Uyarılacakmış!

Karara göre Bülent ş. 3 çocuğu M.ş, F.ş ve Y.ş’ye 50 metreden fazla yaklaşmaması; çocuklarını iletişim araçları ile rahatsız etmemesi; şiddet, tehdit, hakaret ve küçük düşürücü sözlerde bulunmaması için için uyarılacak.