KozmoPolitik Haberi Yaptı, CHP'li Doğan Takipçsi Oldu, AKP'li Başkan Yıktırmak Zorunda Kaldı - Kozmopolitik

 KozmoPolitik Haberi Yaptı, CHP'li Doğan Takipçsi Oldu, AKP'li Başkan Yıktırmak Zorunda Kaldı

Sancaktepe İlçesinde hem de ilçe belediye başkanının gözünün önünde yeni bir imar skandalı yaşandı.

Geçtiğimiz gün yaptığımız "Sancaktepe Belediyesi'nden Çatı Üzerine Çatı İzni" başlıklı haberimizin ardından önemli gelişmeler yaşandı.

Geçtiğimiz gün yaptığımız "Sancaktepe Belediyesi'nden Çatı Üzerine Çatı İzni" başlıklı haberimizin ardından Sancaktepe’nin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Sinan Doğan imar skandalını yanından takip etti.

Sancaktepe’nin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Sinan Doğan imar çatı üzerine çatı yapımını gidip yerinde inceledi. Yaptığı incelemede yapının kaçak olduğunu gördü.

Kozmopolitik.com.tr haberinin ardından Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in talimatı ile kaçak yapı söküldü.

Haberimiz sonrası konunun takipçisi olarak kamu yararına girişimlerde bulunarak konuyu yerinde inceleyen Sancaktepe’nin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Sinan Doğan sitemize şu açıklamalarda bulundu:

Sancaktepe’de imarda adaletsizliğin ayyuka çıktığının gün gibi resmidir bu çatı üzerindeki çatı.

Sizin haberinizden sonra binada yaptığım incelemede Sancaktepe Belediye Başkanı sn. İsmail Erdem’in 420 liraya oturduğu devasa villa lojmanın hemen karşısında yapılan çatı üzerindeki çatının kaçak kat olduğunu gördüm. Sancaktepe’nin en değerli caddelerinden biri olan Sevenler caddesinde 4 kat olan imar, iskân alındıktan sonra kaçak yolla 5 kata çıkartıldığını cama çıksa görecek olan sn. İsmail Erdem söylediğim gibi usulsüzlüğe göz yuman yönetimiyle imar adaletsizliği de kat atladı. Kaçak katı bu haberden öğrenen sayın başkan bu gün kaçak çatıyı söktürdü. Yapılan her imar usulsüzlüğünü kamuoyu ile paylaşıp takipçisi olacağız.

İşte Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in kaçak yapının çatısından çekilen fotoğrafı:

İşte o haberimiz: