Leyla’nın Elbiseleri Tarlada Bulundu - Kozmopolitik

 Leyla’nın Elbiseleri Tarlada Bulundu

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın birinci günü kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 3.5 yaşındaki Leyla Aydemir’in elbiseleri de önceki akşam saatlerinde tarlasını biçen bir yurttaş tarafından bulundu.

Durumun bildirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen jandarma, çevrede geniş güvenlik önlemi alarak tarla içinde arama çalışması başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin de katıldığı çalışmada tarla didik didik arandı. Leyla’nın ayakkabısı, kıyafeti ve çorapları tarlanın ortasında bulundu. Ekipler Leyla’ya ait elbiseleri tutanak tutup teslim aldı.

‘Bulunduğu yere 200 metre uzaklıkta’
Leyla’nın kıyafetlerinin bulunması aileyi bir kez daha yıkarken, amca Yusuf Aydemir “Defnedildikten bir hafta sonrada elbiseleri bulundu. Bizim bir akraba tarlayı biçerken Leyla’ya ait penyeyi buluyor. Diğer elbiseleri de jandarma tarlayı ararken külotlu çorabı bulundu. Olay yeri inceleme ekibi geldi. AFAD ve jandarmada geldi. Penyeyi buldular. Daha sonra köye doğru arama yapacaklardı, bu sırada Leyla’ya ait diğer elbiseler tarla içerisinde bulundu. Drone bulamadı. Jandarma buldu. Leyla’nın elbiseleri cesedin bulunduğu alana 200 metre uzaklıkta bulundu” diye konuştu.