Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Demokrasi Şölenine Hazırlanıyor - Kozmopolitik

 Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Demokrasi Şölenine Hazırlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi kongreler takvimi resmen başladı. Seçimlerin yapıldığı ilçelerden biri de Şişli. Şişli İlçesinde Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri iki hafta önce başlamıştı.

CHP Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri devam ediyor. Şişli İlçesinin en önemli mahallesi olan ve politik kimliği ile tanınan Mahmut Şevket Paşa Mahallesinde 23 Eylül Cumartesi günü seçim heyecanı yaşanacak.

1300 üzeri üye sayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin en güçlü olduğu mahallelerinden olan Mahmut Şevket Paşa mahallesinde taraflar ….. delege için yarışacak.

Şişli ilçesindeki Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerinde ilçe Beyaz Liste’yi desteklerken muhalifler Kırmızı Liste ile seçimlere girdi. Mahmut Şevket Paşa Mahallesinde de tarafların bu renklerle seçime katılmaları bekleniyor.

Kıyasıya Bir Rekabet
Şişli İlçesi Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerinde kısasıya bir rekabet bekleniyor.

1300’ün üzerinde bir üyenin oy kullanabileceği seçim 23 Eylül Cumartesi günü saat …. ‘da Okmeydanı Düğün Salonunda yapılacak.

Beyaz Liste Yılların Tecrübesine Güveniyor
Yapılacak Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerine Beyaz Liste ile katılacak ve mevcut ilçeyi destekleyen üyeler yılların tecrübesine ve mahalle ilişkilerine güveniyor.

Kırmızı Liste Gençler ve Kadınlardan Oluşacak
Kırmızı Liste
ile seçime katılacak üyeler ise listelerinde sadece genç ve kadınların yer alacağını belirttiler. Geçtiğimiz hafta yapılan Halide Edip ve Halil Rıfat Paşa seçimlerini Kırmızı Listenin kazanması Mahmut Şevket Paşa seçimleri için de motivasyon kaynağı oluşturmuş durumda. Hatta seçim öncesi bir video da hazırlanmış.

Demokrasi Şöleni Yaşanacak
23 Eylül Cumartesi günü yapılması planlanan Mahmur Şevket Paşa Mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerinin Cumhuriyet Halk Partisi Şişli örgütü açısından demokrasinin taçlanacağı bir gün olacak.

Yüzlerce üyenin gelip parti içi demokrasi mekanizmasını işleteceği seçimi kimin kazanacağı ise merak konusu.