Maltepe Belediye’sinden İBB Beyaz Masa'ya ‘Yıldırım Hızıyla’ Yanıt - Kozmopolitik

 Maltepe Belediye’sinden İBB Beyaz Masa'ya ‘Yıldırım Hızıyla’ Yanıt

Seçimin ertesi günü sosyal medyada yaşanan, bir twitter kullanıcısının Kadıköy ve Maltepe belediyelerini etiketleyerek başlattığı ve İBB Beyaz Masa’nın da dahil olduğu diyaloğa Maltepe Belediyesi’nde ‘yıldırım hızıyla’ yanıt geldi.

Twitter kullanıcısının “@kadikoybelediye @MaltepeBelTr kardeş belediyelere hoş geldiniz dediniz mi mesela @EsenyurtBLDYS veya büyük abi olan @istanbulbld bir hoş geldiniz diyin” twitine Maltepe Belediyesi, “Hepsine diyeceğiz. İlçemize Sayın İmamoğlu’nu beklemekteyiz.” yanıtını vermişti.

Maltepe Belediyesi’nin bu paylaşımına İBB Beyaz Masa, “Sayın Maltepe, beklerseniz çay soğuyacak, bize yıldırım hızıyla yetişin. Metromuz ile 40 dakika uzaktayız” yanıtını vermişti.

Maltepe Belediyesi Beyaz Masa’ya bugün yanıt verdi. Belediyenin resmi Twitter hesabından verilen yanıtta “Sevgili İBB, Beş yıldır sloganı #DaimaSevgiKazanacak olan bir belediye olarak, size yıldırım hızıyla cevap yazmak istemedik. İstedik ki; aynı sevgi dilini konuşan #Ekremİmamoğlu başkan mazbatasını alsın ve artık “siz” – “biz” ayrımı bitsin. Daha çook çay içeceğiz ;)” denildi.