Manchester Arena’da Terör Saldırısı: 22 Ölü, 59 Yaralı - Kozmopolitik

 Manchester Arena’da Terör Saldırısı: 22 Ölü, 59 Yaralı

İngiltere'nin Manchester şehrindeki konser alanı Arena'da patlama yaşandı. Manchester polisi, olayda en az 22 kişinin öldüğünü, 59 kişinin yaralandığını duyurdu.

Manchester polisi, yerel saatle 22.30’da yaşanan olayın ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiğini belirtti. İngiltere Başbakanı Theresa May'de olay için ‘dehşet verici bir terör saldırısı’ ifadesini kullandı ve genel seçim kampanyasını askıya aldı.

Olay yerine giden sağlık ekipleri BBC’ye, tedavi ettikleri bazı yaraların ‘şarapnel yarasına benzediğini’ söyledi. Ambülans ekipleri de, konser alanından hastaneye en az 59 yaralının kaldırıldığını duyurdu.

Patlamanın, konser biletlerinin satıldığı gişelere yakın bir alanda meydana geldiği düşünülüyor. Görgü tanıkları, patlama seslerinin konserin bitiminde duyulduğunu, konser alanındakilerin çığlık atarak kaçışmaya başladığını söyledi.

İngiltere İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'de Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Manchester’da korkunç olay. Düşüncelerim olaydan etkilenenler ve acil durum ekipleriyle” dedi.