Manisa'da HAYIR Çalışması Yapan CHP'li Kadınlara Saldırı - Kozmopolitik

 Manisa'da HAYIR Çalışması Yapan CHP'li Kadınlara Saldırı

Manisa'da 'hayır' çalışması yapan CHP'li kadınlar zabıtaların saldırısına uğradı.

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bir pazar yerinde 'hayır' bildirisi dağıtan CHP Yunusemre Kadın Kolları üyelerine AKP'li Yunusemre Belediyesi'nde görevli zabıtalar saldırdı. Saldırının ardınan CHP'li kadınlar darp edildikleri ve hakarete uğradıkları gerekçesiyle emniyet müdürlüğüne giderek zabıtalar hakkında şikayetçi oldu.

"DARP ETTİLER, KÜFÜR ETTİLER"
Saldırıya ilişkin basın açıklaması gerçekleştiren CHP Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Serpil Cebeci, "Pazarın içine girmeden gelip geçenlere el broşürü dağıtıyorduk. İki zabıta yaklaştı, 'burada broşür dağıtamazsınız' dedi. Bizden izin belgesi istediler. Oysa ki izin belgesi gerekmiyormuş. 'Çalışamazsın' dediler. Biz de 'Çalışırız' deyince 'Çalışın da görelim' deyip tehdit ettiler. Bu bizim demokratik hakkımız. Daha sonra arkadaşımız tartışmayı video almaya çalışıyordu. 'Alamazsın' diyerek eline vurdu ve telefon kırıldı. Benim elime vurup itti. Kadın olarak bize el kaldırdılar, küfür ettiler" ifadelerini kullandı.

"AKP'LİLERİ KORUMA ALTINA ALDILAR"
DHA'dan Nermin Uçtu'nun haberine göre, aynı pazarda AKP'lilerin de çalışma yaptığını söyleyen Cebeci, "Hollanda'da, Avrupa'da yapılanları kınıyorlar. Biz de kınıyoruz. Ama orada uygulanan faşizm bizim ülkede de uygulanıyor, o neden görülmüyor. Bunları da görsünler. Artık haddini aştı. Aynı pazarda AK Partililer de broşür dağıtıp çalışma yapıyordu. 'Onların izin belgesi var mı, gösterir misiniz' dedik. 'Gösteremeyiz dediler'. Onları korumaya almışlar. Bizi orada darp ettiler" dedi.