Melih Gökçek'in Kedili Havuzu Tam 2 Milyon Tl'ye Mal Olmuş - Kozmopolitik

 Melih Gökçek'in Kedili Havuzu Tam 2 Milyon Tl'ye Mal Olmuş

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankapark’taki oyun alanları içinde yapımı süren kedili havuzun 2 milyon liraya mal olduğunu açıkladı.

TMMOB Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Polyester imalatı olan havuzun maliyetinin 2 milyon TL olduğunu öğrendik. Bu rakam bin 335 işçinin maaşına bedel" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in halkın parasını Ankapark'ta yaptırdığı kedili havuza gömdüğü ortaya çıktı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankapark’taki eğlence ve gokart çadırı kaplamaları ile maskotlarda, poliüretan dolgu malzemesiyle yapılan 0,5 milimetrelik ve 1 milimetre kalınğındaki polyester ve strafor (yanıcı madde) kullanıldığını bildirdi. Edindikleri bilgiye göre imalatların büyük bölümünde teknik şartnameye uyulmadığını da kaydeden Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Candan, “Ankapark’a ateşle yaklaşmayın. Ankapark büyük bir yangın yeri” uyarısında bulundu.

Candan, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Ankapark'ta, Roller Coaster'da asılı kaldı. Park bölgesi zemini çok yumuşak ve burası tarım arazisi. Bu durumu bilimsel olarak mahkemelere sunduk açtığımız davaları da kazandık. Bilimle değil de fantezileriyle hareket eden Belediye Başkanı'nın Ankapark'ta asılı kalması içler acısı bir durum. Ankapark'taki eğlence ve gokart çadırı kaplamaları ile maskotlarda poliüretan dolgu malzemesiyle yapılan 0.5 mm'lik polyester ve strafor kullanmış. Bu materyallar yanıcıdır. Çocukların gezeceği yerlerde ve oyuncaklarda yanıcı madde kullanılmış. Paramız heba ediliyor.”